Jesteś zainteresowany inwestowaniem w złoto? Dlaczego nie zainwestować swoich pieniędzy w sztabki złota? Różnią się one między sobą rodzajami, wagą i czystością. Wiedza o tych trzech podstawowych rzeczach dotyczących tego metalu szlachetnego jest dość istotna. Wartość złota wzrasta na rynku światowym. Sztabki złota są bardzo pożądane ze względu na ich stałość w czystości i wadze oraz poręczność. Istnieje tak wiele różnych rozmiarów i rodzajów sztabek złota produkowanych na całym świecie. Ponieważ producenci tych metali szlachetnych wciąż stosują się do podstawowych standardów złota, nie jest trudno ocenić ich wartość. Jeśli jesteś jak wielu, którzy są chętni do inwestowania w tego rodzaju cenne sztabki, musisz najpierw zrozumieć różne rodzaje, wagę i czystość sztabek złota.

Rodzaje

Dziś istnieje ponad trzydzieści rodzajów tych cennych sztabek produkowanych na całym świecie. Kiedy mówimy o wartości i wysokiej klasy tych szlachetnych sztabek, jedna z największych obecnie jest znana jako sztabki złota Good Delivery. Ten typ może być kupowany i sprzedawany od dealerów złota w Europie, szczególnie w Londynie.
W Indiach i innych krajach, takich jak Singapur, najszerzej handlowany typ sztabki nazywany jest "ten tola". Prawie nigdy nie można zobaczyć stemplowanej sztabki z numerem seryjnym i ważącej 3,75 uncji (117g) za sztukę. Około 2,000,000 z tych dziesięciu tola lub "TT" barów są odlewane każdego roku.

Poza sztabkami złota Good Delivery i Tentola, w Chinach można znaleźć jeszcze jeden popularny rodzaj sztabek. Nazywa się ona sztabką "five tael biscuit" (6 oz; 187g). Ten typ jest produkowany głównie w Hongkongu.

W innych częściach świata, najbardziej pożądana sztabka szlachetna sprzedawana prywatnym inwestorom znana jest jako kilobar. Waży ona około 1000 g lub 32,15 uncji. Każdego roku w Szwajcarii produkuje się ponad milion takich sztabek.

sztabki złota

Waga

Jeśli zainteresowany inwestowaniem w te bary, trzeba zrozumieć, że są one mierzone w uncjach. Największa na świecie sztabka szlachetna mierzyła dokładnie 250 kg lub 551 lb. Wyprodukowała ją słynna korporacja, którą jest Mitsubishi Materials Corporation. Korporacja ta jest filią niesławnego Mitsubishi. Kiedy został wystawiony na sprzedaż 11 lipca 2005 roku, jego wartość wynosiła 400 milionów jenów. W tamtym czasie 400 milionów jenów równało się 3.684.000 dolarów amerykańskich. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taką inwestycję. Na szczęście dzisiaj, można teraz inwestować w te metale szlachetne w rozsądnej ilości. Są one teraz w zasięgu ręki od 25 do 2,5 miliona dolarów, po profesjonalnych cenach handlu kruszcami.

Czystość

Najwyraźniej producenci ułatwili inwestorom obliczenie wagi i czystości złota, ponieważ te informacje są zwykle wytłoczone na sztabkach złota wraz z nazwą producenta.

Czystość złota mierzy się na ogół w karatach lub karatach. Czyste złoto to 24 karaty. 18 karatów to połączenie stopu i złota. Po prostu trzy czwarte złota i jedna czwarta innych metali to 18 karatów. 12 karatów, z drugiej strony, to połowa złota i połowa innego metalu.

Sztabki złota kupowane są w różnych ilościach, kwotach i rozmiarach. Rodzaje podane powyżej są tylko niektórymi z najbardziej powszechnych sztabek szlachetnych dostępnych na rynku światowym. Istnieją również inne rodzaje sztabek złota, takie jak Koban, Yin Yang i sztabki złota Rainbow. Zrozum również, że wartość złota zmienia się w zależności od rynku i wagi kupowanej sztabki złota. Sztabki złota są cenione przez wielu, ponieważ symbolizują władzę i bogactwo. Ale najlepszą rzeczą w sztabkach złota jest to, że mogą one chronić majątek przed inflacją i innymi zagrożeniami ekonomicznymi.