Rzadki i cenny materiał rozbija się na naszej planecie z odległych zakątków kosmosu. Jego piękno inspiruje artystów i przywódców narodów, a miliony ludzi przechowują go przez pokolenia.

Brzmi to jak fabuła letniego przeboju kinowego, prawda? Ale tak nie jest. To, o czym tu mówimy, to fizyczne złoto.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co doprowadziło do tego meteorycznego krachu? Co stało się zaraz po nim? Skąd się wzięło złoto?

Jedna z teorii powstania złota Oto

domniemany proces kryjący się za dominującą teorią o pochodzeniu złota:

  1. Ciepło szalejące wewnątrz wczesnych gwiazd wszechświata spowodowało stopienie lżejszych pierwiastków, takich jak wodór i hel.
  2. Z czasem w wyniku tego procesu fuzji powstały nowe pierwiastki, takie jak węgiel i azot.
  3. Kiedy te gwiazdy eksplodowały, wydarzenie na niebie dostarczyło szczyt energii niezbędnej do powstania złota.
  4. Eksplozja rozproszyła to złoto - wraz z innymi pierwiastkami - we wszechświecie.
  5. Podczas formowania się Ziemi, kawałki z tych eksplozji uderzyły w powierzchnię w wystarczająco dużych ilościach (szacuje się, że nawet 20 miliardów ton metrycznych), aby osadzić na niej różne pierwiastki, w tym złoto.

Powód, dla którego nie potykasz się o całe to złoto zdeponowane przez meteoryt? Stopione żelazo na powierzchni Ziemi zapadło się do środka, by stać się jądrem naszej planety, zabierając ze sobą wiele metali szlachetnych - takich jak złoto.

Alternatywna historia pochodzenia złotaInna

teoria sugeruje, że metal szlachetny powstał w wyniku zderzenia dwóch gwiazd neutronowych.

Według NASA, gwiazda neutronowa tworzy się "[w] momencie, gdy jądro masywnej gwiazdy ulega grawitacyjnemu zapadnięciu pod koniec swojego życia". Rezultatem jest kula wielkości miasta, tak gęsta, że zawiera masę 1,3 do 2,5 ciał słonecznych.

"

Materia jest upakowana tak ciasno, że ilość materiału wielkości kostki cukru ważyłaby ponad 1 miliard ton.... "

Zderzenie dwóch ciał tak gęsto upakowanych z pewnością wyzwoli ogromne ciepło i energię, i to jest wspólna cecha wśród teorii. W rzeczywistości, "ogromne ciepło i energia" jest być może najprostszym sposobem, aby odpowiedzieć na pytanie: "Skąd się wziął pierwiastek złota?

"

Przy całej tej rozmowie o kosmosie, możesz zadać sobie pytanie: Czy w kosmosie jest złoto? Odpowiedź może Cię zaskoczyć.

Misja NASA z 2009 roku, w której rakieta uderzyła w Księżyc, a drugi statek kosmiczny zbadał wybuch, ujawniła, że powierzchnia Księżyca zawiera szereg związków, w tym złoto, srebro i rtęć, według PBS.

Niedawno NASA zidentyfikowała gigantyczną asteroidę, znajdującą się pomiędzy Marsem a Jowiszem, która zawiera wystarczająco dużo złota i innych metali, aby każdy na Ziemi stał się multimiliarderem.

Skąd się bierze złoto na świecie?

Skoro nie możemy przewiercić się do jądra planety, by uzyskać dostęp do złóż złota - ani wskoczyć na pokład statku kosmicznego (przynajmniej w najbliższej przyszłości) - jaki jest następny najlepszy sposób na zbieranie złota?

Górnictwo, oczywiście. Tylko nie tak głęboko.

Do najbardziej godnych uwagi kopalni złota na świecie należą te w..:

  • Stany Zjednoczone (Carlin Trend, Nevada)
  • Republika Południowej Afryki (Basen Witwatersrand)
  • Indonezja (prowincja Papua)
  • Australia (Super Pit)
  • Peru (Yanacocha)

Nie pozwólcie, by słowo "płodne" w filmie was zmyliło. Niektórzy analitycy twierdzą, że światowe rezerwy złota nadające się do wydobycia mogą się wyczerpać do 2035 roku - a być może już w zeszłym roku osiągnęły swój szczyt.

Na szczęście złota jest wystarczająco dużo dla tych, którzy go pragną - na razie.

Źródło złotaWiesz

, skąd pochodzi Twoje jedzenie, jak jest uprawiane i jak trafia na Twój talerz. Prawdopodobnie wiesz też, jak z surowych materiałów powstał Twój dom, który stał się komfortową przestrzenią, którą kochasz.

Teraz już wiesz, skąd pochodzi złoto. Znalezienie złota blisko Ciebie jest tak proste, jak skorzystanie z katalogu U.S. Money Reserve online lub zadzwonienie pod numer 1-844-307-1589.

gold miningus historywhere to buy goldShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsHave You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne vs. Złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Czy platyna jest lepsza od złota? Oto, co mówią eksperci.
2021-06-11Jak wygląda rynek złota w 2021 roku? Oto co mówi Światowa Rada Złota.
2021-04-16Au czy Ag? Poznaj podstawy metali szlachetnych2021-04-16