Dołącz do znanego gospodarza Larry'ego Kinga i panelu ekspertów branży złota w naszym ekskluzywnym Gold Summit, aby wziąć udział w bogatej dyskusji o tym, dlaczego powinieneś kupić złoto, jak może ono pomóc chronić Twoją finansową przyszłość i dlaczego prezydent Reagan wierzył, że posiadanie złota jest amerykańskim prawem.

W programie weźmie udział panel wybitnych ekspertów z branży metali szlachetnych, w tym Brad Castillo, gospodarz Gold Show i weteran branży; John Rothans, mistrz numizmatyki i wieloletni nabywca i sprzedawca monet; oraz Philip N. Diehl, były dyrektor Mennicy Amerykańskiej, szef sztabu Departamentu Skarbu USA i prezes U.S. Money Reserve. W programie wystąpi również gość specjalny Michael Reagan, syn byłego prezydenta USA Ronalda Reagana.

King:

Witam i zapraszam na Szczyt Złotej Rezerwy Pieniężnej Stanów Zjednoczonych w pięknym Teatrze Colony w Los Angeles w Kalifornii, gdzie kolejka jest długa, a tłum w pełni sił. Wchodzą teraz na widownię, gdzie zapowiada się potężny wieczór poświęcony złotu. Wszyscy nasi paneliści są dobrze znani z branży złota i srebra. Podczas gdy tłum jest wprowadzany na widownię, przedstawię Wam szybko panelistów naszego szczytu.

Pierwszym panelistą jest Brad Castillo. Brad pracuje w branży złota i metali szlachetnych od ponad dekady. Jako były wiceprezes ds. sprzedaży w United States Money Reserve, był gospodarzem wielu pokazów złota i srebra dla tej firmy.

Naszym kolejnym panelistą jest Philip N. Diehl. Pełnił on funkcję szefa sztabu Ministerstwa Skarbu Stanów Zjednoczonych, zanim został 35. dyrektorem Mennicy Amerykańskiej. Diehl jest obecnie prezesem United States Money Reserve i przewodniczącym Industry Council for Tangible Assets.

Naszym trzecim i ostatnim członkiem Gold Summit jest John Rothans. Jako mistrz numizmatyki, John był głównym kupcem i sprzedawcą monet przez ponad 30 lat i obrócił ponad półtora miliarda dolarów w rzadkich i nowoczesnych monetach, jak również w złotym i srebrnym kruszcu. Posłuchajmy naszych panelistów Złotego Szczytu.

Witam na Złotym Szczycie Rezerwy Pieniężnej Stanów Zjednoczonych. Jestem szczęśliwy, że mogę być tutaj, aby moderować dzisiejszy panel szczytu. Zapowiada się niesamowity wieczór pełen mocnych informacji na temat dzisiejszego rynku złota. Zanim zaczniemy, mam zaszczyt przedstawić autora bestsellerów, byłego gospodarza radiowego talk show przez 26 lat, prezesa Fundacji Dziedzictwa Reagana oraz syna prezydenta Ronalda Reagana, jednego z najpopularniejszych i najtrwalszych prezydentów tego kraju. Proszę powitajcie Michaela Reagana.

Michael Reagan:

Dobrze cię widzieć, Larry. Dziękuję. Dziękuję, dziękuję, dziękuję.

Larry King:

Michael, wiesz, że miałem twojego ojca, prezydenta Reagana, w moim programie wiele razy, nawet obchodziłem jego urodziny w moim programie. Uważałem twojego ojca za przyjaciela i wielkiego prezydenta.

Michael Reagan:

Wiesz co? On również bardzo lubił być z Tobą. Rozmawialiśmy o tym przy wielu okazjach. Nancy uwielbiała być z Tobą i oglądać Twoje programy o moim ojcu, więc bardzo dziękuję, że mnie tu przyjąłeś. Dziękuję bardzo za obecność na tym Złotym Szczycie. To wspaniale być tutaj dzisiaj i podzielić się z wami trochę o moim ojcu.

Kiedy dorastałem z moim ojcem, nauczyłem się wiele o złocie. Dowiedziałem się, jak bardzo uważał on, że prywatne i osobiste posiadanie złota jest naprawdę słuszne, tak bardzo, że uważał, iż masz prawo kupować i przechowywać złoto w dowolny sposób. W 1985 roku podpisał historyczną Ustawę o złotych monetach bulionowych z 1985 roku. Kiedy naprawdę spojrzysz i zobaczysz wpływ tego aktu, to gdyby nie został on podpisany, prawdopodobnie nie rozmawialibyśmy dziś nawet o posiadaniu złota i o wspaniałych rzeczach, jakie posiadanie złota może uczynić dla każdego z nas.

Nowe złote monety nie były bite od 53 lat. Kiedy Richard Nixon, będąc prezydentem, wycofał nas ze standardu złota, w rzeczywistości pomogło to stworzyć 19 bilionów dolarów długu, który mamy dzisiaj. Mamy tu wspaniałą grupę panelistów, którzy dadzą Ci kilka wspaniałych spostrzeżeń na temat złota i jego posiadania. Po prostu biję im brawo za to, że tu są. Oklaskuję was za to, że tu jesteście, ponieważ mój ojciec był jedną z osób, od których się tego nauczyłem. Właściciel złota miał rację. Larry, dziękuję ci bardzo.

Larry King:

Dziękuję Michael. Wspaniale jest mieć cię tutaj na rozpoczęcie Szczytu Gold. W trakcie programu będziemy dyskutować o tym, co dokładnie napędza rynki złota. Mamy wgląd w to, dlaczego w ostatnich latach obserwowaliśmy wahania cen złota i dlaczego paneliści mocno wierzą, że rosnące zamieszanie na całym świecie oznacza, że nigdy nie było lepszego momentu na posiadanie fizycznego złota niż teraz. Damy Wam z widowni szansę na zadanie kilku pytań nieco później, ale teraz przejdźmy od razu do tego, po co tu przyszliśmy, by usłyszeć dokładnie, co nasi paneliści myślą o złocie i jego posiadaniu. Zacznijmy od Brada Castillo, a potem otwórzmy dyskusję dla wszystkich.

Brad, słyszeliśmy od Michaela Reagana, jak prezydent Nixon pozbawił nas standardu złota. Stwierdził on, że jest to czynnik, który przyczynił się do zadłużenia Ameryki na ponad 10 bilionów dolarów. Czy zgadzasz się z tym, co powiedział?

Brad Castillo:

Absolutnie. Prezydent Nixon wycofał nas ze standardu złota ponad 40 lat temu i wierzę, że przyczyniło się to do ponad 19 bilionów dolarów długu, który obecnie dotyka ten naród.

Larry King:

Przejdźmy do prezesa Rezerwy Pieniężnej Stanów Zjednoczonych, byłego 35. dyrektora Mennicy Stanów Zjednoczonych, Philipa N. Diehla. Philipie, co o tym myślisz?

Philip N. Diehl:

Otwórzcie stronę główną waszych ulubionych serwisów informacyjnych w dzisiejszych czasach, a nagłówki są zdominowane przez kryzys gospodarczy i polityczny na całym świecie. Kłopoty te nie ograniczają się tylko do innych krajów. Uderzają one mocno również w nas, tutaj w Ameryce, w nasze portfele, w nasze portfele finansowe. Trwająca dekadę eksplozja podaży pieniądza w USA, Europie i Japonii jest bezprecedensowa w historii. Wielu ekspertów obawia się, że ta polityka łatwego pieniądza doprowadzi w końcu do hiperinflacji i kolejnego niszczycielskiego krachu gospodarczego.

Larry King:

John Rothans, co pan myśli?

John Rothans:

Larry, całkowicie zgadzam się z Philipem. Liczba dolarów w obiegu wzrosła wykładniczo o około 2500% od 1970 roku i, mówiąc wprost, metale takie jak złoto udowodniły, że najczęściej reagują pozytywnie, gdy dolar staje w miejscu.

Larry King:

John, dlaczego uważasz, że złoto wydaje się mieć tego rodzaju pozytywną lub przeciwną reakcję?

John Rothans:

Złoto reaguje w ten sposób od wieków i jest postrzegane przez większość świata jako bezpieczna przystań w czasach kryzysu finansowego. Historycznie złoto ma tendencję do poruszania się w przeciwnym kierunku niż rynki w czasach wstrząsów finansowych.

Larry King:

Teraz pytanie, Philipie, dlaczego złoto?

Philip N. Diehl:

Larry, żyjemy w niepewnych, a nawet niebezpiecznych czasach. Uważam, że prawdopodobny jest kolejny kryzys finansowy, jeszcze większy niż Wielka Recesja z 2008 roku. Myślę, że nadejdzie on raczej wcześniej niż później. Słabe systemy bankowe, paraliżujący dług publiczny, deflacyjna polityka gospodarcza, rosnąca nierówność dochodów i rosnąca presja imigracyjna zagrażają bezpieczeństwu, którym Stany Zjednoczone, Europa i duża część Azji cieszyły się od czasu masakry dwóch wojen światowych.

Brad Castillo:

Wiesz, Philip, wystarczy spojrzeć na to, co wydarzyło się w czerwcu 2016 roku. W historycznym wstrząsie Wielka Brytania zagłosowała za opuszczeniem Unii Europejskiej po przystąpieniu do niej ponad 40 lat temu. Światowe rynki zareagowały niemal natychmiast na tę wiadomość. W rzeczywistości światowe akcje straciły ponad dwa biliony dolarów, dwa biliony swojej wartości, panie Diehl.

Philip N. Diehl:

Dow Jones pogrążył się o ponad 600 punktów, a S&P był na dobrej drodze do największej straty od sierpnia 2015 roku.

Larry King:

To był niesamowity obrót wydarzeń. Jaki wpływ miało to głosowanie w sprawie Brexitu na złoto lub rynek złota? Panie Rothans, do pana.

John Rothans:

W jednej chwili światowe rynki gospodarcze znalazły się w ogonku. W ciągu 24 godzin po głosowaniu wiele banków poniosło ogromne straty z tego powodu. Citigroup spadła o dziewięć procent na wieść o głosowaniu, ale co zrobiło złoto? Ceny złota poszły w górę. Złoto osiągnęło najwyższą cenę od 2014 roku.

Philip N. Diehl:

To kolejny z długiej linii historycznych przykładów na to, że ceny złota zazwyczaj rosną w czasach politycznych lub gospodarczych zawirowań. Głosowanie w sprawie Brexitu było szokiem dla niemal wszystkich. Ja uważam, że to wyraźny znak. Największe gospodarki świata i ich banki centralne dostrzegają bardzo realne ryzyko kryzysu. Podejmują działania, aby się chronić, w tym zwracają się ku złotu jako zabezpieczeniu przed nadchodzącymi trudnymi czasami.

Larry King:

Wkrótce wrócimy do naszego programu, ale już teraz posłuchaj naszego panelisty, Brada Castillo, który opowie Ci, jak możesz wykorzystać rady, które usłyszałeś do tej pory dzisiejszego wieczoru i zacząć dodawać czyste, rządowe złoto do swojego portfela.

Brad Castillo:

Jeśli oglądasz dzisiejszy wieczór w domu, usłyszałeś już kilka niesamowitych i przekonujących powodów, dla których złoto powinno być częścią Twojego portfela finansowego i portfela Twojej rodziny. Jeśli jesteś gotowy na posiadanie fizycznego złota lub posiadasz już trochę złota, ale chciałbyś dodać więcej, zachęcam Cię do zadzwonienia do United States Money Reserve, jednej z najbardziej szanowanych firm w branży metali szlachetnych. Zadzwoń teraz pod numer widoczny na ekranie, aby porozmawiać z jednym z naszych account managerów i uzyskać więcej informacji na temat tego, co dziś tu usłyszałeś. Ceny złota mogą już nigdy nie być tak niskie. Złoto jest w ruchu. Zdobądź złoto rządu USA już teraz, po kosztach, za niską cenę za monetę, którą widzisz na swoim ekranie.

Usłyszałeś od jednych z największych umysłów w branży metali szlachetnych, jak możesz zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny dzięki fizycznemu złotu. Wartość złota wzrosła o ponad 260% tylko w ciągu ostatnich 10 lat. W rezultacie miliony Amerykanów, którzy kupili złoto, podwoili swoje pieniądze. Informacje, które usłyszysz podczas tego szczytu, powinny sprawić, że ponownie przemyślisz sposób, w jaki powinieneś oszczędzać na swój portfel.

Mówię Ci. Nie zwlekajcie. Złoto jest na fali. Ceny złota wzrosły aż o 28% tylko w pierwszej połowie 2016 roku, a ceny mogą już nigdy nie być tak niskie. Złoto wybiło się na wysoki poziom 1 923 dolarów za uncję. Obecnie cofnęło się do około 1200 dolarów za uncję, a to jest dobre dla Ciebie. Jest to niebywała okazja, by wejść na rynek złota, gdy ceny są jeszcze niskie. Bezpiecznie dostarczymy złoto prosto do Twojego domu, banku lub biura. Niedawny artykuł w CNBC podsumowywał, że liderzy finansowi Deutsche Banku byli byczo nastawieni do złota, sugerując, że w związku z rosnącym ryzykiem gospodarczym i zawirowaniami na rynku, inwestorzy powinni kupować złoto dla ubezpieczenia.

Posłuchaj, co mówią eksperci. Musisz posiadać złoto i powinieneś dodać je do swojego portfela, póki jeszcze możesz. Linie telefoniczne są otwarte, a Rezerwa Pieniężna USA wysłała już miliony dolarów rządowego złota. Nie czekaj ani chwili dłużej. Ceny mogą już nigdy nie być tak niskie. Teraz nadszedł czas, by zablokować swoje zamówienie na złoto, zanim cena wróci do góry. Jeśli zwlekałeś z wejściem na rynek złota lub nawet zastanawiałeś się, czy kupić złoto, naprawdę musisz przemyśleć to, co do tej pory tu usłyszałeś.

Jako aktywo, złoto nigdy nie straciło całej swojej wartości pieniężnej i nie podlega kaprysom rządów ani rządowym zawirowaniom. W rzeczywistości, jak już słyszałeś, historycznie ceny złota często rosły nawet w najgorszych czasach gospodarczych. Nie zwlekaj. Podnieś słuchawkę i zadzwoń już teraz. To jest Twoja szansa na posiadanie fizycznych złotych monet emitowanych przez rząd USA, wycenionych po kosztach, bez marży dealera, za niską cenę, którą widzisz na ekranie.

Jest to jedna z najlepszych ofert złota dostępnych gdziekolwiek, a ceny mogą już nigdy nie być tak niskie. Podnieście telefon i zadzwońcie do Rezerwy Pieniężnej USA już teraz.

Wróciłem teraz na scenę i za kilka chwil wrócimy do szczytu, ale najpierw chciałem wam pokazać niesamowitą demonstrację, aby jeszcze bardziej zilustrować potencjał posiadania fizycznego złota w porównaniu z posiadaniem dolarów amerykańskich. Przyprowadziliśmy uzbrojonych strażników ze złotem i gotówką. Strażnicy, proszę czekać ze złotem.

W 1971 roku, w którym odeszliśmy od standardu złota, cena złota wynosiła średnio około 40,61 dolarów za uncję. Mediana ceny domu w 1971 roku wynosiła około 25.000 dolarów. Oto 25 000 dolarów w prawdziwych pieniądzach na tym stole. Teraz, cena tego domu w złocie, wynosząca nieco ponad 40 dolarów za uncję, równałaby się około 615 uncjom złota. W 1971 roku, za 615 uncji złota można było kupić dom za 25 000 dolarów. Strażnicy, proszę przynieść te 615 uncji złota.

Teraz, przy okazji, gdybyś miał te 615 uncji złota w 1971 roku i trzymał je, gdybyś trzymał je w swojej skrytce depozytowej, to przy dzisiejszej cenie około 1200 dolarów za uncję, te same 615 uncji złota byłoby teraz warte prawie 800 000 dolarów. Dokładnie tak. To złoto warte 25.000 dolarów byłoby teraz warte prawie 800.000 dolarów. Strażnicy, proszę przynieść te 800 000 dolarów.

Przy okazji, ten dom wart 25 000 dolarów byłby wart około 250 000 dolarów, mniej więcej. Gdybyście zatrzymali złoto, które kupiliście w 1971 roku, moglibyście kupić trzy takie domy po dzisiejszych cenach. Dziękuję, strażnicy. Możecie zabrać gotówkę i złoto.

Larry King:

Znów jesteśmy z naszymi panelistami na Szczycie Złotej Rezerwy Pieniężnej Stanów Zjednoczonych. Panowie, witamy ponownie w panelu i przejdźmy od razu do tematu. Jak dokładnie złoto może pomóc Amerykanom w kolejnym krachu gospodarczym, John?

John Rothans:

Spójrz, ludzie kierujący tymi bankami centralnymi to jedne z największych umysłów ekonomicznych na świecie. Jeśli to robią, jeśli stawiają na złoto, tak jak wielu z nich, to nie jest to błąd. To jest zamierzone. Czy nie sądzisz, że powinieneś wziąć z nich przykład i kupić złoto dla siebie i swojej rodziny, póki możesz? Czy nie powinieneś mieć takiej samej ochrony?

Larry King:

Naprawdę wierzysz, że posiadanie złota może ochronić amerykańskie rodziny przed finansową niepewnością lub finansową ruiną w ten sam sposób, w jaki banki centralne wydają się patrzeć na złoto jako na aktywo ochronne? Brad?

Brad Castillo:

Kiedy w 2008 roku nastąpił kryzys finansowy, uderzył mocno. Uderzył niespodziewanie. Był druzgocący i zniszczył życie. Dow Jones stracił ponad 5,000 punktów w mniej niż jeden rok. Przeciętne konto emerytalne 401k straciło ponad 30% swojej wartości. Rynek mieszkaniowy załamał się i stracił osiem bilionów dolarów w bogactwie właścicieli domów, było ponad pięć milionów przejęć, a USA straciły ponad 22 biliony dolarów, w sumie 22 biliony.

To wszystko było mniej niż dekadę temu, nie wieki, nie Wielki Kryzys, ale mniej niż 10 lat temu. Pamiętaj, że w tym samym okresie, kiedy tak wielu ludzi traciło pieniądze, ceny złota w rzeczywistości wzrosły aż o 17%. Ludzie, którzy kupili złoto przed załamaniem w 2018 roku, zarobili pieniądze. Bardzo niewielu innych może powiedzieć to samo. Właściciele złota, którzy przechowywali swoje złoto z dala od siebie w sejfie lub skrytce depozytowej, zarobili pieniądze.

Philip N. Diehl:

Chcę podkreślić znaczenie tego, co Brad właśnie powiedział. Amerykańscy obywatele, którzy kupili złoto przed 2005 rokiem i trzymali je, po prostu odkładali, potroili swoje pieniądze. Najlepszą radą, jakiej mogę udzielić ludziom, którzy chcą ubezpieczenia finansowego, ubezpieczenia bogactwa, jako zabezpieczenia przed trudnymi ekonomicznie czasami, jest kupno złota. Uczyń złoto częścią swojego portfela finansowego i po prostu trzymaj się go. To po prostu takie proste i takie ważne.

Larry King:

To brzmi niesamowicie. To był z pewnością niszczycielski czas dla wielu ludzi. To więcej niż interesujące i dość odkrywcze dowiedzieć się, że ci, którzy byli na tyle przewidujący, by posiadać złoto, mieli jakiś rodzaj finansowego ubezpieczenia przed tymi ogromnymi stratami. Proszę kontynuować.

Philip N. Diehl:

Ubezpieczenie finansowe to świetny sposób, aby to ująć. Oto fakt, który otwiera oczy. Odkąd ustawa o złotych monetach z 1985 roku weszła w życie, złoto trzykrotnie przewyższyło wartość indeksu S&P 500. Zgadza się. Skumulowana średnia stopa zwrotu złota była trzykrotnie wyższa niż S&P 500.

Larry King:

Jak zawirowania gospodarcze w krajach na całym świecie mogą wpłynąć na nas i jaką rolę odgrywa w tym wszystkim posiadanie złota? Panie Diehl, zaczniemy od pana.

Philip N. Diehl:

Kiedy widzisz te wszystkie kraje gromadzące zapasy złota, wygląda to na scenariusz, w którym czas działać teraz. To wyraźny znak ostrzegawczy. W co najmniej 10 krajach Europy trwa poważny kryzys zadłużenia, a niektóre z nich stoją w obliczu potencjalnego bankructwa. Problemy finansowe, przed którymi stoją te kraje, mogą wysłać globalne gospodarki, w tym naszą własną, w ogon.

Brad Castillo:

Masz całkowitą rację, Philip. Jak wspomniałem wcześniej, żyjemy teraz w bardzo przerażających czasach. To świat ciągłej globalnej niepewności ekonomicznej. Papierowy dług w krajach na całym świecie i w naszym własnym poważnie dewaluuje wartość papierowej waluty i wiele krajów może stanąć przed perspektywą wyniszczającej depresji gospodarczej.

John Rothans:

Nie zapominajmy o ludziach, którzy stracili wszystko na rzecz Berniego Madoffsa i innych przestępców, którzy żerują na uczciwych, ciężko pracujących Amerykanach. Na koniec dnia, albo jesteśmy ofiarami losu, albo sami tworzymy swój los. Wszyscy znamy to powiedzenie. Miej nadzieję na najlepsze, ale przygotuj się na najgorsze. O to właśnie chodzi w posiadaniu złota. Złoto może ochronić nas i nasze rodziny przed najgorszym, co świat rzuca w nas.

Brad Castillo:

Uncja złota to uncja złota bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujesz. Nie można tego powiedzieć o papierowych walutach. Jeśli banki upadną, a gospodarki się rozpadną, złota moneta będzie akceptowana wszędzie. Złoto nigdy nie straci swojej pełnej wartości monetarnej, dlatego tak wiele krajów gromadzi zapasy złota.

Spójrzmy na Chiny. Właśnie ogłoszono w maju 2016 roku, że Chiny kupują ogromny skarbiec złota w tajnym obiekcie w Londynie. Przy obecnych cenach, w środku może być przechowywane złoto o wartości około 90 miliardów dolarów. Pozwól, że podzielę się z Tobą otwierającą oczy liczbą. Od 2010 r. import złota do Chin wzrósł o ponad 700%. Czy sądzi Pan, że Chiny dostrzegają korzyści płynące z posiadania fizycznego złota w przypadku kryzysu gospodarczego? Powiedziałbym, że jest to bardzo jasne.

Larry King:

Panowie, co waszym zdaniem motywowałoby te wszystkie gorączkowe zakupy złota przez te kraje? Brad?

Brad Castillo:

Cóż, Larry, po prostu żyjemy teraz w przerażającym świecie, w świecie ciągłych globalnych zawirowań i ogromnej niepewności ekonomicznej. Jesteśmy w czasie, gdy papierowy dług w krajach na całym świecie, w tym w naszym kraju, poważnie dewaluuje wartość papierowej waluty. Wiele krajów stoi przed perspektywą depresji gospodarczej. Głęboko wierzę, że właśnie dlatego złoto jest preferowanym aktywem banków centralnych i kolejnych rządów jako magazyn bogactwa na wypadek, gdyby papierowe pieniądze straciły na wartości.

Philip N. Diehl:

Nie mógłbym się bardziej zgodzić. Dzisiejszy świat zmusza nas do ponownego przemyślenia sposobu, w jaki oszczędzamy i przechowujemy bogactwo. Musimy porzucić myślenie, że to nie może mi się przydarzyć. Wielu ludzi myśli, że jesteśmy odporni na trudności ekonomiczne, które dotykają ludzi na całym świecie. W rzeczywistości dzieje się to właśnie tutaj, w Ameryce. Przykładem jest Detroit, największa amerykańska gmina, która kiedykolwiek złożyła wniosek o upadłość.

Brad Castillo:

I nawet nie zaczynajmy o obligacjach komunalnych. Przez lata miliony ludzi myślały, że są one odporne na upadek.

Larry King:

Obligacje komunalne, czyli munis, to papiery dłużne emitowane przez państwa, stany lub miasta, które są sprzedawane w celu finansowania codziennych usług miejskich, budowy szkół, autostrad czy systemów kanalizacji miejskiej. Z pewnością są one bezpieczne, prawda? Uważasz je za bezpieczne?

Brad Castillo:

Powinny być bezpieczne. Mają być za usługi, które mają służyć społeczności i wydawane przez państwo miasta. Nie ma mowy, żeby te mogły pójść na dno, prawda? Zgadnij jeszcze raz. Ponieważ coraz więcej z tych miast staje w obliczu paraliżującego długu, zaczynamy słyszeć coraz więcej o tym, jak te munis stały się bardzo zdewaluowane. Mówię wam, musicie teraz kupować złoto.

John Rothans:

Raport z sierpnia 2015 roku stwierdził, że obecnie jest co najmniej 20 amerykańskich miast i hrabstw, w tym Stockton, Kalifornia, Boise County, Idaho, Central Falls, Rhode Island i San Bernadino, Kalifornia, które również mogą stanąć w obliczu bankructwa. Od stycznia 2010 roku złożono aż 51 wniosków o upadłość komunalną, a inne znane amerykańskie miasta również mogą stanąć w obliczu potencjalnego bankructwa.

Larry King:

Cóż, wydaje się całkiem jasne, że kiedy te wielkie miasta, kraje i gminy stają w obliczu problemów finansowych, z którymi tak wiele z nich ma do czynienia w dzisiejszych czasach, cierpią na tym ludzie, zwykli obywatele.

Brad Castillo:

Powiedziałbym, że z pewnością ważne jest, aby mieć akcje, obligacje i oszczędności w swoim portfelu finansowym. Nie mówimy, żeby nie mieć tych rzeczy. Powiedziałbym jednak, że w świetle całej tej ekonomicznej niepewności, kupno, posiadanie i posiadanie porcji złota we własnej skrytce lub sejfie jako części portfela jest równie ważne dla finansowej przyszłości twojej i twojej rodziny.

Larry King:

Dziękuję, Brad. To niesamowite jak wiele czynników, zbyt wiele by je zliczyć, może mieć niszczący wpływ nie tylko na globalną gospodarkę, ale na każdego z nas i nasze finanse. Porozmawiajmy teraz trochę o cenie złota i o tym, co wszyscy widzicie na przyszłość.

John Rothans:

Cóż, Larry, ostatni maj, 2016 raport World Gold Council stwierdza, że na rynkach rozwiniętych popyt na złote monety gwałtownie rośnie, zwłaszcza na złote amerykańskie orły, który wzrósł ponad dwukrotnie od tego samego okresu w 2015 roku.

Brad Castillo:

Wiesz, John, w Harvard Economics profesor stwierdził w artykule z maja, 2016, że rynki wschodzące muszą stronić od dolara amerykańskiego i amerykańskich papierów skarbowych, a zamiast tego inwestować w złoto.

Ten sam artykuł mówi dalej, że złoto jest lepszą inwestycją dla rynków wschodzących, ponieważ nie ma limitu na jego cenę. Powiem więcej, nawet w momencie, gdy kręcimy ten program, złoto wzrosło o ponad 28% w samej pierwszej połowie 2016 roku.

Larry King:

Dziękuję wam za wasze niesamowite spostrzeżenia i przemyślenia na temat tego, dlaczego uważacie, że każdy powinien posiadać złoto. Wkrótce wrócimy do naszego panelu, ale najpierw posłuchajmy Brada Castillo.

Brad Castillo:

Jeśli oglądasz teraz w domu, to usłyszałeś już kilka niesamowitych i przekonujących powodów, dla których złoto powinno być częścią Twojego portfela finansowego i portfela Twojej rodziny. Jeśli jesteś gotowy na posiadanie fizycznego złota lub posiadasz już trochę złota, ale chciałbyś mieć go więcej, zachęcam Cię do zadzwonienia do United States Money Reserve, jednej z najbardziej szanowanych firm w branży metali szlachetnych. Zadzwoń teraz pod numer widoczny na ekranie, aby porozmawiać z jednym z naszych account managerów i uzyskać więcej informacji na temat tego, co dziś tu usłyszałeś. Ceny złota mogą już nigdy nie być tak niskie. Złoto jest w ruchu. Zdobądź złoto rządu USA już teraz, po kosztach, za niską cenę za monetę, którą widzisz na swoim ekranie.

Usłyszałeś od jednych z największych umysłów w branży metali szlachetnych, jak możesz zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny dzięki fizycznemu złotu. Wartość złota wzrosła o ponad 260% tylko w ciągu ostatnich 10 lat. W rezultacie miliony Amerykanów, którzy kupili złoto, podwoili swoje pieniądze. Informacje, które usłyszysz podczas tego szczytu, powinny sprawić, że ponownie przemyślisz sposób, w jaki powinieneś oszczędzać na swój portfel.

Mówię Ci. Nie zwlekajcie. Złoto jest na fali. Ceny złota wzrosły aż o 28% tylko w pierwszej połowie 2016 roku, a ceny mogą już nigdy nie być tak niskie. Złoto wybiło się na wysoki poziom 1 923 dolarów za uncję. Obecnie cofnęło się do około 1200 dolarów za uncję, a to jest dobre dla Ciebie. Jest to niebywała okazja, by wejść na rynek złota, gdy ceny są jeszcze niskie. Bezpiecznie dostarczymy złoto prosto do Twojego domu, banku lub biura. Niedawny artykuł w CNBC podsumowywał, że liderzy finansowi Deutsche Banku byli byczo nastawieni do złota, sugerując, że w związku z rosnącym ryzykiem gospodarczym i zawirowaniami na rynku, inwestorzy powinni kupować złoto dla ubezpieczenia.

Posłuchaj, co mówią eksperci. Musisz posiadać złoto i powinieneś dodać je do swojego portfela, póki jeszcze możesz. Linie telefoniczne są otwarte, a Rezerwa Pieniężna USA wysłała już miliony dolarów rządowego złota. Nie czekaj ani chwili dłużej. Ceny mogą już nigdy nie być tak niskie. Teraz nadszedł czas, by zablokować swoje zamówienie na złoto, zanim cena wróci do góry. Jeśli zwlekałeś z wejściem na rynek złota lub nawet zastanawiałeś się, czy kupić złoto, naprawdę musisz przemyśleć to, co do tej pory tu usłyszałeś.

Jako aktywo, złoto nigdy nie straciło całej swojej wartości pieniężnej i nie podlega kaprysom rządów ani rządowym zawirowaniom. W rzeczywistości, jak już słyszałeś, historycznie ceny złota często rosły nawet w najgorszych czasach gospodarczych. Nie zwlekaj. Podnieś słuchawkę i zadzwoń już teraz. To jest Twoja szansa na posiadanie fizycznych złotych monet emitowanych przez rząd USA, wycenionych po kosztach, bez marży dealera, za niską cenę, którą widzisz na ekranie.

Jest to jedna z najlepszych ofert złota dostępnych gdziekolwiek, a ceny mogą już nigdy nie być tak niskie. Podnieś słuchawkę i zadzwoń do Rezerwy Pieniężnej USA już teraz.

Larry King:

Zanim zakończymy dzisiejszy niezwykle edukacyjny Szczyt Złotej Rezerwy Pieniężnej Stanów Zjednoczonych, pozwólcie, że zadamy kilka pytań publiczności. Pierwsze pytanie, proszę pana.

Larry, jak złoto wypadaw

porównaniu z rynkiem akcji?

Larry King:

Philip, twoje przemyślenia.

Philip N. Diehl:

Kiedy akcje i inne aktywa tracą na wartości, złoto zazwyczaj zyskuje. Złoto może również dobrze sobie radzić, gdy gospodarka jest silna. W 2016 roku gospodarka znów się rozwija, a ceny złota wzrosły w tym roku o 28%.

Larry King:

Dziękuję, przejdźmy do kolejnego pytania od członka naszej publiczności, pana.

Mówca 7:

Jak duża część mojego portfela powinna być w złocie?

John Rothans:

Ja się tym zajmę. Odpowiedź zależy od wielu czynników. Pięć do 10% ma sens dla wielu inwestorów, ale powinieneś rozważyć większą alokację w złoto, jeśli martwisz się o gospodarkę.

Larry King:

Dzięki John, mamy czas na jeszcze jedno pytanie, uroczej pani tutaj na widowni.

Mówca 8:

Witam. Czy możesz wyjaśnić różnicę między posiadaniem ETF-ów a fizycznym złotem?

Larry King:

Brad?

Brad Castillo:

Szczerze mówiąc, nawet większość ludzi na Wall Street nie do końca je rozumie. Złote ETF-y zostały zaprojektowane, by umożliwić wyrafinowanym traderom spekulowanie na krótkoterminowych ruchach cen złota. Traderzy ci używają skomplikowanych programów komputerowych, które mają specjalny dostęp do informacji rynkowych, co daje im ogromną przewagę nad drobnymi inwestorami, którzy tak naprawdę nie mają żadnego interesu w rynku ETF-ów. Jeśli chcesz posiadać złoto, kupuj złoto fizyczne, takie, które możesz trzymać w ręku.

Larry King:

Chciałbym podziękować naszemu panelowi za obecność tutaj dzisiaj i za przyłączenie się do nas na Szczycie Złotej Rezerwy Pieniężnej Stanów Zjednoczonych. Uzyskaliśmy kilka niesamowitych i użytecznych spostrzeżeń na temat rynków złota i dlaczego uważają oni, że powinieneś dodać złoto do swojego portfela finansowego. Dziękujemy Wam za udział w Szczycie Złotej Rezerwy Stanów Zjednoczonych. Teraz jest z nami Brad Castillo, aby opowiedzieć wam więcej.

Brad Castillo:

Dziękuję, Larry. Zadzwoń pod numer widoczny na ekranie, aby porozmawiać z pracownikiem działu obsługi klienta i uzyskać więcej informacji na temat tego, co dziś usłyszeliście. Mówię Ci, że ceny złota mogą już nigdy nie być tak niskie.

Zdobądź teraz złoto rządu USA, po kosztach, za niską cenę widoczną na Twoim ekranie. Usłyszałeś kilka niesamowitych spostrzeżeń od osób wtajemniczonych i weteranów branży metali szlachetnych na temat tego, jak możesz zabezpieczyć finansową przyszłość swoją i swojej rodziny dzięki fizycznemu złotu. Nie czekaj ani chwili dłużej. Zadzwoń pod numer podany na ekranie. Nie zwlekaj.

Więcej na: http://invest-gold.pl