Złoto zameldowało się jako najlepiej radzące sobie aktywo w pierwszej połowie 2019 roku, według Światowej Rady Złota. Ale co ten magazyn bogactwa ma w zanadrzu na resztę roku?

A co ze srebrem, które czasami sprawia wrażenie, jakby chowało się w cieniu złota? Jak będzie radzić sobie w drugiej połowie 2019

roku?

Niektórzy analitycy twierdzą, że ceny obu tych metali szlachetnych będą rosnąć przez resztę 2019 roku, ponieważ amerykańskie i europejskie stopy procentowe wydają się spadać, a globalne napięcia polityczne i handlowe są

coraz większe.

Zebraliśmy najlepsze spostrzeżenia od liderów branży, aby pomóc Ci w pełni zrozumieć ruchy rynkowe w nadchodzących miesiącach. Decyzja należy do Ciebie: Czy ceny złota osiągną szczyt? Czy prognozy cen srebra staną się rzeczywistością?

Złota Era dla złota?

Niektórzy analitycy przewidują, że ceny złota osiągną poziom 2000 dolarów za uncję.

Skok cen złota może nastąpić do końca 2019 roku. Nie wiadomo jednak, jak bardzo cena pójdzie w górę.

"Złoto, antydolar, płonie" - powiedział w czerwcu Kit Juckes, globalny strateg ds. instrumentów o stałym dochodzie we francuskim banku Societe Generale.

Niemiecki Commerzbank przewiduje, że cena złota skoczy do 1500 dolarów za uncję do końca tego roku, z około 1400 dolarów za uncję na początku lipca.

David Roche, prezes i globalny strateg Independent Strategy z siedzibą w Londynie, jest jeszcze bardziej optymistyczny w swoich prognozach dotyczących złota. Przewiduje on, że ceny złota wzrosną do rekordowego poziomu 2000 dolarów za uncję do końca 2019 roku, jak podaje CNBC.

"Nawet jeśli po ostatnim gwałtownym wzroście cen nie można wykluczyć pewnych krótkoterminowych komplikacji, środowisko dla złota pozostaje pozytywne" - twierdzi Commerzbank. "Wciąż niskie stopy procentowe i liczne ryzyka polityczne prawdopodobnie wygenerują dalszy popyt inwestycyjny, a tym samym zrównoważą słabszy popyt fizyczny w Azji. "

W lipcu Evy Hambro, globalny szef inwestowania tematycznego i sektorowego w globalnym menedżerze inwestycyjnym BlackRock, powiedział Bloomberg TV, że ceny złota "powinny pozostać dobrze wspierane" w najbliższym czasie

.

Jako jeden z powodów tej oceny Hambro podał utrzymujący się trend kupowania złota przez banki centralne.

Innym powodem jest to, że złoto oferuje osobom fizycznym "bezpieczne miejsce" na ulokowanie kapitału, ponieważ niższe stopy procentowe zmniejszają zyski z gotówki. W tym środowisku konkurencyjność złota staje się "znacznie, znacznie lepsza" - powiedział Hambro.

Jonathan Barratt, dyrektor inwestycyjny w firmie Probis Securities, powiedział Bloomberg TV, że jego zdaniem perspektywy dla złota są "bardzo dobre", w oparciu o techniczne zalety metalu szlachetnego.

"Posiadanie złota w swoim portfelu to świetna sprawa" - powiedział Barratt.

Według Światowej Rady Złota, złoto zanotowało 10,16% zwrotu przez pierwszą połowę 2019 roku, w porównaniu z 5,18% dla amerykańskich papierów skarbowych i 5,06% dla towarów.

W nowej prognozie Rada stwierdza, że oczekuje, iż popyt na złoto "pozostanie solidny" wśród posiadaczy aktywów przez resztę 2019 roku - i przewiduje, że banki centralne utrzymają swoje gorączkowe tempo skupu złota.

"Złoto w końcu zyskuje na sile, aby podnieść ceny do poziomu niewidzianego od 2013 roku, w miarę jak rosną obawy związane z rosnącymi napięciami związanymi z wojną handlową i perspektywami globalnego wzrostu" - donosił w czerwcu serwis informacyjny Bloomberg.

Wypolerowane perspektywy dla srebraPrognozuje

się, że

ceny srebra osiągną nawet 16,50 USD za uncjęCo

z prognozami

dla

rynku srebra? Podczas gdy złoto cieszy się dużym zainteresowaniem, srebro jest aktywem, którego nie można pominąć, zwłaszcza że Commerzbank przewiduje, że do końca 2019 roku srebro osiągnie cenę 16,50 USD za uncję. To oznacza wzrost z poziomu 15 dolarów za uncję na początku lipca. Capital Economics przewiduje bardziej umiarkowany wzrost cen srebra, lądując na poziomie 16 dolarów za uncję do końca tego roku.

Legendarny biznesmen Jim Rogers, prezes Rogers Holdings, powiedział Kitco News, że jego zdaniem srebro jest bardziej atrakcyjne cenowo w porównaniu do złota. "Srebro jest bardziej zdeprecjonowane historycznie niż złoto" - powiedział Rogers.

Według BMO Global Commodities Research, popyt na srebro wzrósł wraz z napływem tego metalu do funduszy ETF w ciągu ostatniego roku, jak donosi Kitco News.

"Jeśli cena złota nadal będzie rosła, to może być tylko kwestią czasu, zanim rynek srebra zapłonie ogniem byków" - pisał w lipcu Andrew Hecht, handlarz towarami i kontraktami terminowymi.

Cena metali szlachetnych wygląda korzystnie. Jak wysoko może wspiąć się cena złota i srebra do końca 2019 roku? A może do końca 2020 roku, kiedy to niektórzy analitycy przewidują globalną recesję? Tu i teraz jest prawie zawsze dobrym czasem na kupno złota i srebra. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589 lub kup metale szlachetne online.

prognoza gospodarczaceny złotaceny srebraPodziel się tym postemFacebookTwitterLinkedInPowiązane postySrebrny Orzeł 2021 Typu 2 wylądował w U.S. Money Reserve2021-09-01Poznaj,
jak srebrne monety lustrzane powstają w mennicy w San Francisco2021-08-27Widziałeś
nowy wzór Złotego Amerykańskiego Orła 2021?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monetach wolnościowych?
2021-07-23