Jesteś sceptyczny co do trwałości papierowej waluty? Więc czytaj dalej. Nie jesteś jedyny. 22 maja Gov. Doug Ducey podpisał ustawę House Bill 2014 (HB2014), skutecznie eliminującą stanowy podatek od zysków kapitałowych ze złota i srebra oraz pozwalającą mieszkańcom Arizony na używanie metali szlachetnych jako waluty zamiast banknotów Rezerwy Federalnej, czyli dolarów.

Poza Arizoną, inne stany reagują na słabość fiskalną, podejmując kroki legislacyjne, które mają pomóc mieszkańcom zabezpieczyć swoje pieniądze w złocie i srebrze. Innymi słowy, zmierzają w kierunku "zdrowego pieniądza". Zapoznaj się z najnowszą legislacją dotyczącą zdrowego pieniądza w całym kraju i bądź na bieżąco: Twój stan może być następny.

Legislacja dotycząca zdrowego pieniądzaARIZONA

- HB2014Arizona

's

HB2014 zwiększa możliwości mieszkańców w zakresie używania metali szlachetnych w celu dywersyfikacji od waluty papierowej, toruje drogę do używania złota i srebra jako waluty i zasadniczo uznaje, że metale szlachetne mogą działać jako zabezpieczenie przed inflacją.

Jak podkreśla Rep. Mark Finchem (R) w Arizona Capitol Times, projekt ustawy odzwierciedla przekonanie, że zakup złotych i srebrnych monet za banknoty Rezerwy Federalnej - te dolarowe banknoty drukowane obecnie przez rząd - jest po prostu wymianą jednej formy waluty na inną. Opodatkowanie tej wymiany byłoby jak opodatkowanie kogoś za wymianę dwóch dziesięciocentówek i pięciocentówki na ćwierćdolarówkę.

"To, co tu robicie, tak jak ja to rozumiem, to być może nie powinniśmy opodatkowywać pieniędzy" - twierdzi były kongresmen i kandydat na prezydenta Ron Paul. "I myślę, że to dobry pomysł. Chciałbym nie opodatkowywać wielu rzeczy, ale z pewnością nie ma sensu opodatkowywać pieniędzy"

. Gold American Eagle Coin za 1300 dolarów i sprzeda ją w przyszłości za wyższą kwotę, "ta osoba nie doświadczyła zysku kapitałowego", argumentuje Finchem, ponieważ to rządowe banknoty dolarowe straciły na sile nabywczej.

Nowe prawo Arizony wejdzie w życie 9 sierpnia 2017 roku, a mieszkańcy posiadający złote i srebrne monety USA - i sprzedający je za więcej niż ich pierwotny koszt - nie będą już podlegać stanowym podatkom dochodowym.

Złota Amerykańska Moneta Orzeł jest uznawana przez rynki finansowe na całym świecie

.

Jest międzynarodowym standardem handlu i pozostaje jedną z najbardziej popularnych złotych monet bulionowych, jakie kiedykolwiek wybito. Jak łatwo jest kupić i sprzedać, Złoty Amerykański Orzeł jest znany z wyprzedaży. Call 1-844-307-1589

to secure yours today.

IDAHO - HB206Similar

to

Arizona's HB2014, HB206 rozszerza Idaho's istniejące zwolnienie z podatku

od sprzedaży,

aby

zakończyć stanowy podatek dochodowy od sprzedaży "metali szlachetnych" i "spieniężonego kruszcu".

"Złoto i srebro jest alternatywą dla posiadania banknotów Rezerwy Federalnej i jest to JEDYNA alternatywa, że Konstytucja USA mówi, że państwo może pozwolić jako innej waluty. Opodatkowanie jej jest niesprawiedliwe, tak jak niesprawiedliwe jest opodatkowanie strat na banknotach Rezerwy Federalnej", mówi Rep. Ron Nate (R).

Izba Idaho przyjęła HB206 i teraz czeka na zatwierdzenie przez Senat i gubernatora od 15 marca 2017 r. Jeśli HB206 zostanie uchwalony, utoruje mieszkańcom Idaho drogę do korzystania ze złota i srebra jako dodatkowego środka ochrony swoich oszczędności przed potencjalną dewaluacją amerykańskiego dolara.

TEKSAS - HB78, HB483, SB 2097Teksas

wydaje się być mistrzem w dziedzinie prawa zdrowego pieniądza, z wieloma aktami prawnymi już uchwalonymi i innymi w przygotowaniu. Z dniem 1 października 2013 r., HB78 zlikwidowała podatek od sprzedaży złota, srebra i platyny oraz monet numizmatycznych. W 2015 r. gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał HB483, upoważniając do utworzenia i administrowania państwowym depozytem kruszcu. Dwa lata później ogłosił, że Lone Star Tangible Assets będzie prywatnym dostawcą, którego zadaniem będzie budowa i obsługa teksańskiego depozytu kruszcu.

Ale Teksas jeszcze nie skończył. W dniu 10 marca 2017 r. senator Bob Hall przedstawił projekt ustawy SB2097, która ustanowiłaby złoto i srebro prawnym środkiem płatniczym w tym stanie, zakazała państwu zajmowania indywidualnych zasobów metali szlachetnych oraz wyeliminowała wszelkie podatki, opłaty i kary za wymianę banknotów (dolarów) Rezerwy Federalnej na złoto i srebro. Podobnie jak HB2014 w Arizonie, przejście ustawy SB2097 mogłoby stworzyć konkurencję walutową i zmniejszyć zależność mieszkańców od aktywów papierowych.

Z dniem 28 marca 2017 r. ustawa SB2097 została skierowana do Senackiej Komisji Finansów. SB2097 może bardzo szybko stać się prawem, biorąc pod uwagę osiągnięcia Teksasu w zakresie wspierania zdrowego pieniądza.

UTAH - The Legal Tender Act of 2011 & HB224Utah

ma dwa akty prawne wspierające zdrowy pieniądz: The Legal Tender Act z 2011 r. i nowszy HB224. Legal Tender Act był pierwszym tego rodzaju aktem prawnym w kraju. Ustawa ta wyeliminowała stanowe podatki od wymiany złotych i srebrnych monet emitowanych przez rząd i uznała je za prawny środek płatniczy w stanie.

W dniu 27 stycznia 2017 r. w legislaturze Utah wprowadzono ustawę HB224, której celem jest rozwinięcie Legal Tender Act. Jeśli ustawa zostanie uchwalona, pozwoli ona państwu na utrzymywanie części swoich funduszy w złocie i srebrze zamiast w banknotach Rezerwy Federalnej, donosi The Salt Lake Tribune.

Rep. Ken Ivory (R) argumentuje, że ustawa zmniejszyłaby zależność od funduszy federalnych i pomogłaby Utah uniknąć polegania wyłącznie na pieniądzach federalnych w sytuacjach kryzysowych, takich jak upadek banków, załamanie waluty lub wojna walutowa między krajami.

Na dzień 9 marca 2017 r. ustawa HB224 nie została poddana pod głosowanie w Izbie.

WYOMING - HB124Wzorowany

na podobnym teksańskim projekcie ustawy, HB124 ma na celu utworzenie Wyoming Bullion Depository, który służyłby jako depozytariusz, opiekun i administrator złota, srebra i innych metali szlachetnych przekazywanych lub nabywanych przez stan. Osoby prywatne mogłyby również przechowywać swoje metale szlachetne w depozycie. Co najważniejsze, HB124 ustanowiłby środki dla osób prywatnych do angażowania się w transakcje z użyciem metali szlachetnych.

HB124 został wprowadzony 10 lutego 2016 r. i zmarł w izbie 12 lutego. Mimo to, ustawa jest dowodem na to, że świadomość dotycząca zdrowego pieniądza rośnie.

TENNESSEE - HJR516House

Joint Resolution 516 została podpisana przez Gov. Billa Haslama 27 kwietnia 2017 r. i wyraża poparcie stanu dla przechowywania złota i metali szlachetnych oraz monet w depozycie kruszców w Tennessee. Jest to pierwszy krok w kierunku ustanowienia złota i srebra jako pieniądza w państwie.

Ustawa o ustanowieniu depozytu musi być teraz wprowadzona i uchwalona w następnej sesji legislacyjnej. Biorąc pod uwagę jednogłośne poparcie dla HJR516, prawdopodobnie nie będzie wielu przeszkód, aby to osiągnąć.

KANSAS - HB2421Wprowadzony

2 maja 2017 r., HB2421 zwolniłby złote i srebrne kruszce, wraz z innymi metalami szlachetnymi i niektórymi monetami, ze stanowego podatku od sprzedaży i podatku od użytkowania. Przepisy te mają na celu usunięcie głównej bariery dla wykorzystania złota i srebra jako pieniędzy w Kansas. Ustawa została skierowana do Komisji Podatkowej tego samego dnia i oczekuje na dalsze działania.

LOUISIANA - HB396Na początku

tego roku Izba i Senat Luizjany uchwaliły ustawę HB396, zwalniającą sprzedaż i zakup złotych, srebrnych lub numizmatycznych monet oraz platynowych, złotych lub srebrnych kruszców z państwowego podatku od sprzedaży i użytkowania. Na dzień 7 czerwca 2017 r., HB396 oczekuje na zatwierdzenie przez gubernatora.

Solidne pieniądze rosną na poziomie stanowym: Czy Twój stan jest następny?

Powyższe przykłady to tylko próbka stanów pokazujących poparcie dla złota i srebra oraz sceptycyzm wobec polegania wyłącznie na papierowych dolarach. Inne stany po cichu pracują nad wyeliminowaniem podatku od zysków kapitałowych z metali szlachetnych, uczynieniem złota i srebra prawnym środkiem płatniczym dla swoich mieszkańców oraz ustanowieniem państwowego depozytu kruszcu.

W miarę jak kolejne stany będą obniżać koszty i bariery w zakupie złota i srebra, coraz więcej ludzi będzie zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą całkowite uzależnienie od systemu monetarnego opartego na długu i papierowych dolarach. Czy jesteśmy świadkami nowoczesnej próby powrotu do standardu złota? Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

i umów się na indywidualną konsultację z doświadczonym Account Executive, który pomoże Ci zbadać Twoje opcje i zobaczyć, jak metale szlachetne mogą pracować dla Ciebie. złoto i srebro lawshow to buy goldhow to buy silversound moneyShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02The
2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25Widziałeś nowy wzór Złotego Orła Amerykańskiego z 2021 roku?
2021-08-20W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19