Angela Koch

-


Dyrektor Generalny Amerykańskiej Rezerwy PieniężnejNie

trzeba być ekspertem od metali szlachetnych, by wiedzieć, że cena złota może zmieniać się codziennie, zwłaszcza gdy w grę wchodzi polityczna niespodzianka w postaci Donalda Trum

pa.

Świat obserwuje teraz, jak każda szczelina amerykańskiej gospodarki zareaguje na wygraną Trumpa. Czy akcje będą dalej spadać? Czy ceny towarów codziennego użytku pójdą w górę czy w dół? Czy dolar się umocni, czy osłabi? Wiele pozostaje do przewidzenia.

W miarę dalszego czytania o konsekwencjach wyniku wyborów, możesz natknąć się na lekturę o wpływie zwycięstwa Trumpa na cenę złota i zostać skonfrontowany z mnóstwem nowych terminów. Na przykład, co mają na myśli firmy zajmujące się metalami szlachetnymi, dziennikarze i analitycy, kiedy odnoszą się do "ceny spot" złota? A co to jest "cena futures?". Zrozumienie terminologii związanej z cenami metali szlachetnych może pomóc Ci w podjęciu najlepszej, najbardziej świadomej decyzji dla Twojego portfela, zwłaszcza w tak wrażliwym okresie, jak obecny. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do zakupu złota po raz pierwszy czy piąty, czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o cenach spot, cenach futures i o tym, jak zwycięstwo Trumpa wpłynęło na obie te kategorie.

Co to są "ceny spot? "

Cena spot to aktualna cena rynkowa, po której srebro lub złoto jest kupowane lub sprzedawane w celu natychmiastowej zapłaty i dostawy. Może być również określana jako cena gotówkowa, zauważa Nasdaq. Cena spot srebra odnosi się do ceny jednej uncji srebra. Odpowiednio, cena spot złota odnosi się do ceny jednej uncji złota. Ceny spot nie uwzględniają żadnych innych kosztów, które mogą być związane z zakupem lub sprzedażą metalu szlachetnego, takich jak koszty wysyłki, obsługi i ubezpieczenia.

Ceny spot mogą być czasem mylone z ceną kruszcu. Termin "kruszec" odnosi się do metali szlachetnych w formie sypkiej, przy czym cena kruszcu jest częściowo określona przez wagę monety lub sztabki, a częściowo przez cenę spot, jak również uwzględnia koszty produkcji i dystrybucji.

Firmy produkujące metale szlachetne używają cen spot, aby pomóc w ustaleniu ceny produktu, ale wiele innych czynników jest również branych pod uwagę. Monety, sztabki i kruszce mogą być sprzedawane za różne kwoty, w zależności od wielu czynników, w tym bieżącej podaży i popytu na rynku, lokalnych, krajowych i globalnych warunków gospodarczych, a także od mennicy, rodzaju produktu i względnej rzadkości danego produktu. Jeśli chodzi o ceny spot, najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że "spot" odnosi się po prostu do ceny, po której można kupić złoto lub srebro już teraz (zasadniczo to, co zapłaciłbyś "na miejscu"), w przeciwieństwie do jakiejś daty w przyszłości.

Trump wysyła cenę spot złota gwałtownieZłoto

spot

wzrosło aż o 4,9 procent do 1.337,40 dolarów za uncję, najwyżej od 27 września, donosi Reuters, i może nie być skończone z jego wzrostem w najbliższym czasie.

"Złoto wzrośnie o 5-10 proc. w ciągu najbliższych kilku dni... w zasadzie dopóki rynek nie określi, jaka jest właściwa cena dolara w tej sytuacji" - mówi Amanda van Dyke, zarządzająca funduszami w Peterhouse Asset Management.

Ponadto, traderzy kontraktów terminowych widzą tylko 36 procent szans na to, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe w przyszłym miesiącu, dodaje CNBC, co "powinno wspierać dalsze zyski na złocie".

Jeśli jeszcze nie wszedłeś w posiadanie złota, możesz nie chcieć dłużej czekać. "Prognozujemy, że ceny złota wyniosą średnio $1,420 w 2017 roku", donosi Thomson Reuters w swoim Gold Survey 2016 Q3 Update & Outlook. Jeśli ceny złota nadal będą się wspinać, czy nadejdzie moment, w którym nie będzie Cię już stać na zakup złota? Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, by sprawdzić ceny na żywo i wybrać zapasy już dziś!

Co to są "ceny futures? "

Czytając o wpływie Trumpa na spotową cenę złota, możesz również spotkać się ze wzmiankami o "złocie z dostawą w grudniu" lub "kontraktach futures na

złoto".

Dlaczego ta cena jest inna niż cena spot? Cena forward lub futures wskazuje cenę, za jaką złoto lub srebro może zostać kupione lub sprzedane w przyszłości. Na normalnych rynkach, pisze Kitco, ceny futures są zazwyczaj wyższe niż ceny spot, ale mogą być wyższe lub niższe w zależności od perspektyw podaży i popytu na dane aktywo.

"Różnica zależy od liczby dni do daty umowy dostawy, obowiązujących stóp procentowych oraz siły popytu na rynku na natychmiastową dostawę fizyczną. Różnica między ceną spot a przyszłą ceną, wyrażona jako roczna stopa procentowa, jest znana jako "kurs terminowy" - zauważa Kitco.

Teraz możesz się zastanawiać, kto używa cen futures? Ceny futures są istotne dla kontraktów futures. Kontrakty futures są wykorzystywane w różnych branżach i z różnych powodów, ale przede wszystkim są postrzegane jako metoda potencjalnego ograniczania ryzyka. W kontrakcie futures, zauważa Sunshine Profits, dwie strony zgadzają się na wymianę aktywów (którymi może być wszystko, od złota po zboże) za cenę ustaloną dzisiaj, ale z dostawą mającą miejsce w określonym terminie w przyszłości.

Ponieważ ceny spot zmieniają się stale i czasami często (reagując na zmienną podaż i popyt, nieprzewidziane wydarzenia gospodarcze i polityczne, klęski żywiołowe itp.), niektórzy kupujący szukają "kontraktów terminowych", aby pomóc im "zablokować" cenę, po której będą mogli kupić lub sprzedać aktywa w przyszłości.

Strona, która zgadza się kupić złoto lub zboże, ma nadzieję, że cena wzrośnie do czasu wygaśnięcia kontraktu, a strona, która zgadza się sprzedać aktywa, ma nadzieję, że cena spadnie. Kontrakty futures mogą być zawierane na kilka godzin, tygodni, miesięcy, a nawet lat.

Kontrakty terminowe na złoto w

górę

po

zwycięstwie TrumpaKontrakty

terminowe na złoto wzrosły o 2,3 procent we wczesnym handlu rano po wyborach, donosi CNBC. Kontrakty futures na złoto w dostawie na grudzień skoczyły o 41 dolarów (lub 3,22 procent) do 1 315 dolarów za uncję o 2:50 ET, po wzroście aż o 4,7 procent do 1 338,30 dolarów - najwięcej od 26 września, donosi Investing.com.

Ostatni raz rynek odnotował tak duży jednosesyjny wzrost w dzień po tym, jak Wielka Brytania zagłosowała za opuszczeniem Unii Europejskiej. "Wybory w USA i Brexit miały podobne odczucia" - mówi Shree Kargutkar, zarządzający portfelem w Sprott Asset Management. Ludzie będą prawdopodobnie poszukiwać nieskorelowanych, bezpiecznych aktywów, szukając sposobów na "odizolowanie swojego portfela od ewentualnego ryzyka związanego z prezydenturą Trumpa" - dodaje.

Złoto

nie jest jedynym metalem szlachetnym cieszącym się z wygranej Trumpa. Srebro wzrosło aż do 18,996 dolarów za uncję, najwyżej od 3 października, donosi CNBC. Platyna również wzrosła o prawie 0,2 procent, a miedź również odnotowała gwałtowne wzrosty.

Ruch cen metali szlachetnych jest wprawdzie złożony. Były szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke powiedział kiedyś słynnej Komisji Bankowej Senatu, że "Nikt tak naprawdę nie rozumie cen złota i ja też nie udaję, że je rozumiem".

Jednak w U.S. Money Reserve nasi doświadczeni i kompetentni Account Executives dokładają wszelkich starań, aby wyjaśnić czynniki wpływające na ceny złota i srebra w danym dniu, wykorzystując aktualne informacje rynkowe, a także czynniki, które mogą potencjalnie wpłynąć na ceny w przyszłości. U.S. Money Reserve monitoruje ceny historyczne i informuje o cenach złota i srebra na żywo w Centrum Wiedzy, które jest dostępne dla Ciebie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby pogłębić swoją wiedzę na temat tego, jak poruszają się metale szlachetne i jak zwycięstwo Trumpa może wpłynąć na Twój portfel, zadzwoń do U.S. Money Reserve już dziś pod numer 1-844-307-1589

. Otrzymają Państwo bezpłatną, indywidualną konsultację, która jest bezpośrednio związana z Państwa celami finansowymi. CNBCceny złotaKitcopolityka i rządShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25Widziałeś nowy wzór Złotego Orła Amerykańskiego z 2021 roku?
2021-08-20W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybieranie
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11