W sytuacji, gdy Unia Europejska jest już targana przez niestabilność związaną z Brexitem, nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego mogą jeszcze bardziej wstrząsnąć sytuacją - i mogą skłonić więcej osób do poszukiwania złota jako bezpiecznej przystani. Jako America's Gold Authority®, U.S. Money Reserve jest tu po to, by dostarczyć Ci informacji, których potrzebujesz, by przygotować się jako właściciel i nabywca złota.

Co to są Wybory do Parlamentu Europejskiego?

Od 23 do 26 maja, wyborcy z 28 rządów tworzących Unię Europejską (UE) wybiorą członków 751-osobowego Parlamentu Europejskiego. Wybory te są ważne z dwóch powodów.

  1. Parlament Europejski dzieli władzę nad sprawami finansowymi i prawodawstwem UE z Radą Unii Europejskiej.
  2. Mówiąc szerzej, wybory mają znaczenie, ponieważ UE jest gospodarczą potęgą; w 2017 r. wyprodukowała towary i usługi o wartości 15,3 bln euro, inaczej zwane PKB.

Według londyńskiej gazety The Guardian, parlament odegra kluczową rolę w kształtowaniu następnych pięciu lat dla UE, ponieważ koalicja zmaga się z palącymi problemami, takimi jak spowolnienie wzrostu gospodarczego, zadłużone banki, migracja, wzrost znaczenia Chin, wewnętrzne podziały i, co nie mniej ważne, Brexit.

Jak wybory mogą wpłynąć na ceny złota?

Wybory zapowiadają, że wstrząsną politycznym krajobrazem UE i być może zachwieją obrazem finansowym bloku. W związku z tym, niektórzy posiadacze aktywów mogą zwrócić się ku złotu jako bardziej stabilnemu aktywu w niestabilnych czasach.

Na długo przed wyborami parlamentarnymi, posiadacze aktywów byli już zaniepokojeni Brexitem - który został odłożony do 31 października - a także finansami włoskiego rządu i jego powiązaniami z UE. W związku z tym, według World Gold Council, powiększali oni bezpieczne pakiety ETF-ów opartych na złocie. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego mogą skłonić jeszcze więcej osób do zwrócenia się w stronę złota.

"Nie brakuje fabuł i politycznych konsekwencji tak skomplikowanych i kontynentalnych wyborów" - pisze Brookings Institution, think tank typu non-profit.

Te wątki obejmują oczywiście gospodarkę.

Wśród wyborców w 10 krajach UE badanych w 2018 roku przez Pew Research Center, mediana 58 procent wierzy, że kiedy dzieci w ich kraju dorosną, będą w gorszej sytuacji finansowej niż ich rodzice. (W Stanach Zjednoczonych liczba ta wzrasta do 67 procent.)

Istnieje dobry powód dla tego pesymizmu w przynajmniej niektórych częściach UE. Z ostatniego raportu holenderskiej firmy finansowej ING wynika, że podczas gdy gospodarka europejska w większości wyszła z kryzysu finansowego, gospodarki w niektórych częściach Europy pozostają w stagnacji. CNBC.com zauważa, że może to powodować problemy w kształtowaniu polityki monetarnej, wpływając na perspektywy wzrostu i inflacji oraz wywierając presję na obniżenie stóp procentowych.

Alistair Hewitt, szef działu badań rynkowych w Światowej Radzie Złota, twierdzi, że ujemne rentowności długu państwowego strefy euro, niepewność geopolityczna i zmienność rynków finansowych będą nadal napędzać popyt na złoto.

W związku ze wzrostem zakupów złota przez banki centralne w pierwszym kwartale o 68 procent w porównaniu z tym samym okresem w 2018 roku, banki centralne po obu stronach Atlantyku nadal wstrzymują zacieśnianie polityki monetarnej, co liczy się jako kolejny czynnik, który "prawdopodobnie będzie wspierał złoto" - mówi Hewitt.

Biorąc pod uwagę obecną dynamikę rynku, Hewitt spodziewa się, że złoto "pozostanie atrakcyjnym zabezpieczeniem w 2019

roku".

Martin Huxley, globalny szef działu metali szlachetnych u dostawcy usług finansowych INTL FCStone, powiedział w kwietniu CNBC.com, że złoto może osiągnąć poziom 1400 dolarów za uncję do końca 2019

roku.

Huxley wymienił zwiększoną aktywność zakupową banków centralnych jako czynnik w przewidywanym wzroście cen złota, a także obawy związane z globalnym handlem, wyborami prezydenckimi w USA i kłopotami UE. Te czynniki "generalnie będą wspierać złoto" - powiedział.

To, jak zdecydujesz się zareagować na to historyczne wydarzenie, może zadecydować o wynikach Twojego portfela. Być może warto rozważyć zakup złota przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Zadzwoń

pod numer

1-844-307-1598

, by porozmawiać z doświadczonym Doradcą Klienta, który pomoże Ci wybrać odpowiednie dla Ciebie produkty ze złota. wyboryUnia EuropejskaCeny złotaShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25Widziałeś nowy wzór Złotego Orła Amerykańskiego z 2021 roku?
2021-08-20W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybieranie
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11